Recenzja - "Sztuka przetrwania według Rey" - Jason Fry

Star Wars. Sztuka przetrwania według Rey to dziennik-poradnik in-universe, jak przetrwać na pustyniach planety Jakku. Autorem jest Jason Fry zaś ilustracje na okładce wykonał Brian Rood a w książce Andrew Barthelmes. Publikację w Polsce wydało wydawnictwo AMEET, a na język polski przełożył Jacek Andrzejczak. Koszt to 34,99 PLN przy objętości 96 stron."Sztuka przetrwania według Rey" jest pisana w formie osobistych notatek Rey podczas jej pobytu na Jakku. Treścią książki jest życie codzienne bohaterki na planecie. Opisuje nam jak udało się jej tyle przetrwać oraz dzięki czemu i komu żyje. Czytelnik może się dowiedzieć również wielu informacji o: "Miejscach na Jakku", "Domie Rey", "Formach życia na Jakku", "Cmentarzysku Statków", "Porady dla zbieraczy" czy "Osadzie Niima".

Jakość informacji zawartych w poradniku oceniam bardzo dobrze. Autor, Jason Fry stanął na wysokości zadania i dzięki niemu otrzymujemy przydatny poradnik, z którego można dowiedzieć się wielu rzeczy o planecie Jakku znanej nam z siódmego epizodu "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy". W środku znajdziemy też wiele różnych schematów statków, które wzięły udział w bitwie o Jakku.

Podsumowanie:
Uważam, że książka jest dobrym uzupełnieniem innej młodzieżówki – "Historii Rey"(recenzja TUTAJ>>>). Jason Fry w bardzo dobry sposób przekazuje nam informacje o życiu na piaszczystej planecie Jakku. Świetnie nada się dla tych, którzy polubili postać Rey i chcą się dowiedzieć więcej o jej przeszłości.

Ogólna ocena: 7/10
Opisy: 7/10
Informacje: 8/10
Rysunki: 5/10

Szczegóły:
Tytuł: Sztuka przetrwania według Rey
Autor: Jason Fry
Ilustracje: Andrew Barthelmes i Brian Rood
Tłumaczenie: Jacek Andrzejczak
Wydawnictwo: AMEET
Liczba stron: 96
Oprawa: miękka, usztywniona
Cena: 34,99 PLN
Wymiary (mm): 14x208x147
Indeks: 19300764


Gdzie kupić:


2 komentarze:

  1. W ogóle ... jej, jak to dziwnie zabrzmi... nie miałam styczności ze Star Wars... to tak, jak by napisać "a kim jest Harry Potter?" :D Wiem... biję się w pierś... może książek nie przeczytam, ale filmy powinnam obejrzeć. Przecież to klasyka :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj powinnaś obejrzeć, powinnaś, może nawet Cię to wciągnie i zostaniesz fanką? :)

      Usuń

Podziel się z nami swoją opinią na temat wpisu!

Niech Moc będzie z Tobą!

Copyright © 2016 Świat Star Wars , Blogger